Online lub offline: jak grasz?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się grać w trybie online, czy offline, ten sam problem wzrośnie: jakie są regulacje prawne, o których należy pamiętać? Po prostu: czy hazard w kasynie jest bezpieczniejszy niż obstawianie zakładów na stronie internetowej?

Hazard online i offline: różnica

Hazard online i offline

 

Zakłady online oznaczają, że na ekranie przed tobą jest pokój pełen gier i automatów. W ten sposób uzyskasz dostęp do wszystkiego za pomocą jednego kliknięcia. Zakłady w trybie offline oznaczają, że jesteś w tym pokoju, dosłownie. Czy jeden jest lepszy od drugiego? Cóż, istnieją zalety i wady dla obu stron.

Biorąc pod uwagę fakt, że hazard internetowy zaczął rozprzestrzeniać swoje wpływy wśród graczy zaledwie kilka lat temu, nie ma wielu tez, które badają zachowania graczy. Podobnie jak w wielu aspektach naszych preferencji, granie online lub offline ma swoje zalety.

Obstawiaj w Internecie

Obstawiaj w Internecie

Niemniej jednak, na pierwszy rzut oka, możemy wymienić kilka powodów, dla których zamiast gier offline zdecydować się na hazard internetowy:

  • łatwy w użyciu i dostęp bez względu na lokalizację;
  • pełna dostępność;
  • szeroki wybór możliwości (gry, zakłady);
  • liczne promocje reklamowane przez prestiżowych bukmacherów (dla początkujących i starych użytkowników);
  • prawo do zachowania anonimowości.

Zagraj w kasynie

Badania mówią, że profesjonalni hazardziści bardziej interesują się hazardem online ze względu na wygodę, bezpłatny i łatwy dostęp do swojego konta. Ale brak fizycznej interakcji z wygranymi i nagrodami jest nieco przygnębiający. Tak, nie wszystko jest takie słoneczne.

Kiedy grasz online, jesteś otoczony przez swoje rzeczy, a nie przez automat do gry czy stoły do ​​pokera. Wciąż jesteś w swoim pokoju, biurze, miejscu, w którym czujesz się komfortowo. W takich sytuacjach trudno jest zdawać sobie sprawę z ryzyk, które prowadzisz (głównie tracąc ogromną ilość pieniędzy przez obstawianie). W trybie offline możesz uważniej obserwować swoje fundusze.

Cyfrowe interakcje

Gotówka a e-gotówka

Gotówka a e-gotówka

Obsługa pieniędzy, których nie widzimy, nie jest łatwa. Twoja świadomość i uwaga muszą znajdować się na dachu, w przeciwnym razie stracisz swoje oszczędności, takie jak pożary.

Gracze online działają z wirtualnymi reprezentacjami pieniędzy – nie tyle samo, co prawdziwe pieniądze, z psychologicznego punktu widzenia. Istnieje pewna tendencja do drobnego zastanawiania się nad zarobkami, których nie mamy (w naszych rękach) w tym konkretnym czasie.

Uczucie versus e-uczucie

Średnie i towarzyskie ułatwienia odgrywają istotną rolę w wpływaniu na zachowanie graczy w grze. Niektóre badania wykazały, że nawet sama obecność automatu może zwiększyć intensywność gry gracza w porównaniu z grą na stronie internetowej. Gracze obstawiają i ryzykują więcej, jeśli nie będą widzieli reakcji swoich przeciwników, co byłoby dobrym wskazówką dla nich w sytuacji offline.

Na przykład ci, którzy grają w ruletkę w Internecie, umieszczają więcej żetonów na jeden zakład i robią bardziej ryzykowne niż gracze offline. Mówi się również, że wielu dużych pokerzystów lubi bawić się swoimi żetonami w kasynie, pomiędzy palcami, podczas gdy myślą o następnym ruchu.

Mimo korzyści płynących z grania w Internecie ludzie nie rezygnują z zakładów offline. Główną korzyścią jest to, że możesz otrzymać natychmiastową gratyfikację / gotówkę za wygraną, bez potrzeby czekania 3-dniowego czasu, aż będziesz mógł wypłacić pieniądze. W końcu to kwestia wyboru.